Кабелі для телефонної прокладки: види та параметри
Сучасний телефонний кабель не просто використовується для підключення телефонів до лінії зв'язку, а й для передачі величезного обсягу різноманітної інформації. Тому важливо підібрати з'єднувач з певними експлуатаційними характеристиками, який відповідав би вашим індивідуальним вимогам.
На сайті CMS ви зможете знайти великий асортимент продукції з оптимальною ціною за метр кабелю.
Види у сфері застосування
Класифікація телефонних проводів починається від критеріїв їхнього використання. Тут слід врахувати такі фактори:
- функціональне призначення;
- пропускна здатність;
- конструктивні особливості;
- спосіб прокладання.
Якщо говорити про функціональне призначення, то телефонний провід використовується для телефонії, подачі ADSL-інтернету, міні-ATC тощо. Також слід виділити з'єднувачі, які здатні виконувати відразу кілька завдань.
Пропускна здатність телефонного кабелю визначає максимальний об'єм інформації, який здатний передати. Класифікація за цим параметром називає такі види проводів:
- магістральні;
- розподільчі;
- станційні;
- абонентські.
Якщо вам потрібен телефонний кабель під певне використання, додатково огляньте конструкцію дроту. З'єднувачі бувають: броньованими, екранованими, з наявністю гідрофобного заповнювача, з подушкою, з посиленою ізоляцією, з наявністю тросу для підвісу тощо.
Залежно від способу прокладання телефонні кабелі бувають вуличними і для внутрішньої установки.
Параметри виборуПідбираючи з'єднувачі, зверніть увагу на такі основні параметри: кількість та діаметр жил, тип ізоляції, конструкцію кабелю та параметр опору.
Найчастіше застосовується кабель телефонний 4 жили з крученими парами. З'єднувач монтується як розвідна мережа, що дозволяє забезпечити індивідуальне підключення до кількох квартир. Двожильні або одножильні дроти використовуються рідше, але також зустрічаються в експлуатації.
Перед покупкою телефонного кабелю слід переконатися у підборі товару з правильним маркуванням:
- ТСВ – встановлюється на телефонні станції та обладнання з частотою до 120 Вольт. В основному діаметр жил не перевищує 0,5 мм. Ця марка кабелю не чутлива до перепаду температур, а також має гарну гнучкість і надійність.
- ТРП ‒ монтуються відкритим та закритим способом. Як ізоляційний матеріал використовується пластик або поліетилен.
- ТППеп ‒ широко застосовується для прокладання первинної телефонної мережі. Вимагає від монтажника делікатної роботи, оскільки ізоляційний матеріал легко пошкодити.
- ТПП-ЕПБ – захищений телефонний кабель, який здатний довго пропрацювати у важких умовах. Також такий з'єднувач відрізняється наявністю алюмінієвої фольги.
Особливості конструкції кабелів для телефонної прокладки
Якщо говорити про конструкцію мідного телефонного кабелю, слід згадати такі фактори:
- використовуються мідні жили з діаметром від 0,32 до 1,2 мм;
- як бронювання ‒ стрічки зі сталі або звичайний дріт;
- екранування ‒ алюмінієва фольга;
- скручування жив через пари, трійки або четвірки;
- зовнішній ізоляційний матеріал ‒ поліетилен, пластик, склопряжа;
- внутрішня ізоляція за допомогою ПВХ або синтетичної плівки.
Купити плоский телефонний кабель в Україні пропонує наша компанія CMS. Для клієнтів є доставка по Києву або в інші міста країни.