Контактна інформація (097) 576-22-88 0

Вита пара

Кабель F/UTP 300/24 4P FutureCom, кат.5е, LSZH, Corning
Кабель U-FTP, кат. 6А, LSZH, 500 м, Panduit

Кабель вита пара: призначення та маркування

Сьогодні оптичні мережі користуються популярністю, проте кабель вита пара впевнено займає своє місце на ринку. Це найпоширеніший різновид дротів, що використовуються на відстанях до 100 метрів. Ці елементи зустрічаються повсюдно і застосовуються для передачі інформації в телекомунікаційних мережах. Підключення до пристроїв здійснюється через роз'єм 8P8C.

Кабель вита пара може мати різні технічні характеристики в залежності від особливостей конкретного дроту. Зокрема, може відрізнятися пропускна спроможність, наявність або відсутність захисних екранів, кількість жил тощо.

Кожна вита пара має маркування, за яким можна визначити ключову інформацію про провід. Перші символи - це 3-4 літери латинського алфавіту, які розшифровуються так:

 • UTP — неекранований кабель.
 • FTP — екранована вита пара в загальному екрані з фольги.
 • S/FTP — кабель з подвійним екрануванням: для кожної пари екран з фольги, та загальне дротяне обплетення.
 • SF/UTP — у кабелю два екрани. Два зовнішні загальні екрани виготовлені з різних матеріалів — з фольги та дротяної сітки..

Наступні символи в маркуванні позначають кількість пар та їх перетин.

Таким чином, якщо вита пара має маркування FTP-4x2x0.51 (cat.5e), вона розшифровуватиметься так:

 • FTP — всі жили мають спільний екран із фольги.
 • 4x2x0.51 — провід має чотири пари з перетином 0,51 мм².
 • CAT5e — категорія дроту.

Для маркування перерізу часто застосовують значення AWG, наприклад, 24AWG означає діаметр провідника 0.51 мм². Цікаво те що чим менше значення, тим більше перетин провідника. Поширені значення для витої пари:

 • 22 AWG — 0.64 мм², CAT 7 и CAT 8
 • 23 AWG — 0.57 мм². CAT 6A и CAT 7
 • 24 AWG — 0.51 мм². CAT 5E и CAT 6

Категорії витої пари

Якщо ви вирішили купити бухту кабелю витої пари, враховуйте категорію, до якої належать дроти. Розподіл здійснюється на основі спеціального стандарту - ISO/IEC 11801.

Сьогодні існує 8 категорій витої пари, причому всі вони мають свої особливості:

 • CAT3 — застосовується досить рідко, як правило, в аналоговій телефонії.
 • CAT5e — просунута версія категорії CAT5. Кабель набув найбільшого поширення і дозволяє обмінюватися даними на швидкості до 1 Гбіт/с. Є різновиди з 2-ма та 4-ма парами.
 • CAT6 — кабель витої пари підтримує швидкість до 1 Гбіт/с.
 • CAT6a — модифікація попередньої категорії, що підтримує швидкість до 10 Гбіт/с.
 • CAT7 — категорія представлена одночасно з CAT6, але не набула широкого поширення.
 • CAT7a — глибока модернізація попереднього варіанту, кабель призначений для роботи з мережами 25GE. На коротку дистанцію (до 15 метрів) провід може передавати сигнал 40GE.
 • CAT8 — дроти мають 4 пари і можуть передавати сигнал 40GE на відстань до 42 метрів.

Особливості використання витої пари

Сьогодні продаж витої пари тримається на стабільно високому рівні, оскільки такі дроти підходять для вирішення різних завдань. Кабелі знайшли широке застосування у локальних мережах, відеоспостереженні, передачі різноманітних електронних сигналів тощо.

Враховуючи структурні особливості цього типу дроту, можна передавати одразу звук, відео та телеметричні дані. Слід зазначити, що пари можуть негативно впливати одна на одну, тому кроки скручування у них роблять різними. Наприклад, в одному метрі кабелю одна пара може бути 98 см., а друга 103 см. Існує безліч видів інфраструктури, в яких застосовується вита пара: для телефонної лінії, підключення домофону, відеоспостереження, локальної мережі - кабель легко справляється зі своїми завданнями.

Вибір кабелю для локальної мережі

Підбираючи кабель для Інтернету або для вирішення інших завдань, орієнтуйтеся на такі рекомендації:

 • Для слаботочних систем, наприклад сигналізації або системи контролю та управління доступом (СКУД), підійдуть варіанти CAT5e на 2 пари. Для отримання з'єднання на швидкості 100 Мбіт/с такого кабелю також буде достатньо.
 • Для невеликих локальних мереж відмінно підійдуть CAT5e та CAT6-проводи на 4 пари. Якщо вам потрібна вита пара для відеоспостереження, саме такий провід буде найкращим рішенням. При цьому небажано використовувати такі кабелі для GE-мереж.
 • Провід CAT6a стане раціональним вибором для великих офісів. Їхня швидкість може досягати 3-5 Гбіт/с.
 • Кабелі категорій CAT7 та 7a – відмінний варіант для вузлів зв'язку та дата-центрів. Застосовувати такі дроти можна на відстані до 50 метрів.
 • Варіанти категорії CAT8 стануть чудовим вибором для внутрішніх з'єднань дата-центрів зі швидкістю 40 Гбіт/с на відстані 15 метрів.

Для обтиску витої пари в процесі монтажу знадобиться лише конектор типу Rj-45 і спеціальний інструмент для обтиску. Прокладати мідний кабель можна як на вулиці, так і у приміщенні. У останньому випадку не потрібно використовувати захисні чохли чи гофротруби.

Якщо кабель потрібно підключити до розетки, може знадобитися спеціальний розшивний ніж-екстрактор. Сам процес розшивки дроту не викликає труднощів, оскільки схема розміщення провідників вказується прямо на панелі контактів розетки.

Чому варто робити оптові закупівлі мережевих кабелів у компанії КМС

У нас ви зможете швидко та легко придбати виту пару для домофону, телефонної лінії, відеоспостереження, локальних мереж тощо. У компанії CMS гнучка фінансова політика, а вартість метра залежить від параметрів продукції, що вас зацікавила. Зокрема, на це впливає тип витої пари, її категорія та матеріал оболонки.

Якщо вам потрібен кабель для мережі, в онлайн-магазині CMS ви зможете придбати будь-яку кількість продукції з потрібними характеристиками. На складі постійно є 100 - 200 км витої пари. Замовити товар оптом можна з доставкою в Харків, Одесу, Дніпро, Запоріжжя чи будь-яке інше місто України.

Зверніть увагу: забрати продукцію можна самовивозом з нашого складу. Більше того, можлива доставка замовлення по Києву.

Якщо у вас залишилися питання, наприклад, що стосуються ціни за метр або характеристик товару, звертайтесь до наших менеджерів за консультацією.