Автоматичні вимикачі
Автоматичні вимикачі — безпека електромережі вдома та в офісі
Автоматичним вимикачем називається спеціальний апарат, призначений для комутації електроланцюга. Він також захищає дроти та підключені до мережі електроспоживачі від перевантаження та короткого замикання. Його головні відмінності від плавкої вставки – це можливість багаторазового використання та стабільність встановленого порогового значення спрацьовування.
Вимикач автоматичний призначений для виконання трьох функцій:
- Комутація ланцюга. Тобто за допомогою цього апарата здійснюється включення та відключення конкретної ділянки електроланцюга.
- Забезпечення захисту від навантаження. Як тільки через ланцюг проходить занадто великий струм, апарат відключає його. Як правило, перевантаження з'являються, якщо до лінії підключають один або кілька потужних пристроїв.
- Відключення ланцюга від мережі живлення. Це відбувається, якщо в електроланцюзі виникають сильні короткі замикання.
Типи та характеристики автоматичних вимикачів
Кожен автоматичний вимикач відноситься до одного з трьох типів залежно від його конструктивних особливостей:
- Повітряні. Найчастіше їх використовують на виробництві, електричних ланцюгах з великими струмами від 800 до 6300 ампер.
- У литому корпусі. Такі пристрої призначені для робочих струмів від 10 до 2500 амперів.
- Модульні. Використовуються повсюдно: їх можна знайти практично у кожному будинку чи квартирі. Підходять для робочих струмів від 0,5 до 125 амперів. Ширина кожного полюса стандартизована та становить 17,5 мм.
Кожен автоматичний вимикач має певні технічні характеристики, які можуть відрізнятися у різних апаратів. Пристрої поділяються на групи залежно від:
- Кількості полюсів — від одного до чотирьох.
- Тока головного ланцюга — постійний, змінний або подвійного призначення.
- Вигляд приводу — автомат для електрики може мати ручний, руховий або пружинний приводний механізм.
- Можливості обмеження струму в мережі — існують як варіанти з обмежувачами, так і без них.
- Наявність та ступінь захисту від вологи та пилу в конкретному автоматичному вимикачі постійного струму.
- Типу розчіплювачів - для зони коротких замикань призначений електромагнітний розчіплювач, а для струмів перевантаження застосовується тепловий або напівпровідниковий. У деяких випадках можуть використовуватися обидва типи розчіплювачів.
Крім того, кожен автоматичний вимикач може встановлюватися в електричний щиток або DIN-рейку.
Як вибрати автоматичний вимикач
Щоб правильно підібрати автоматичний вимикач для квартири, потрібно визначити максимально допустиме струмове навантаження в електромережі. Для цього потрібно підсумовувати споживання всіх приладів та пристроїв. Виходячи з цих розрахунків вам вдасться підібрати відповідний апарат. Для цього потрібно переконатися, що допустиме струмове навантаження не перевищує номінал автоматичного вимикача: він вказаний на маркуванні пристрою відразу після латинської літери.
Наприклад, якщо номінальний струм апарата дорівнює 16 ампер, прилад триматиме саме таке навантаження. При перевищенні цього значення пристрій автоматично вимкне ланцюг. Щоб не помилитися з вибором, уважно вивчайте маркування автоматичних вимикачів або звертайтеся до наших менеджерів за консультацією.
Чому варто звернутися до нас
У більшості випадків вибір автоматичного вимикача слід довіряти професіоналам. Фахівці визначать, який саме прилад найкраще підходить саме у вашій ситуації, а також запропонують декілька варіантів, що найбільш підходять. Щоб отримати персональну консультацію, звертайтеся до менеджерів компанії CMS, які підберуть оптимальну модель апарата.
Ціни та характеристики пристроїв можуть змінюватись у широкому діапазоні, тому використовуйте фільтри пошуку, щоб швидко та легко знайти відповідну модель. Ознайомившись із прайс-листом на автоматичні вимикачі, ви зможете купити потрібну кількість продукції з доставкою до Києва, Дніпра та інших міст України.