Контактна інформація (097) 576-22-88 0

Щити розподільчі

Waterproof

Навіщо потрібний розподільчий щит

Невід'ємним елементом будь-якого монтажу електропроводки є розподільний щит. Його встановлюють повсюдно: на великих промислових підприємствах, офісах, багатоквартирних будинках. Основною функцією цього приладу є забезпечення стабільної та безпечної роботи електричної мережі, а також усіх підключених до неї споживачів.

Розподільний щит, як випливає з назви, розподіляє електричну потужність, що приходить до нього. Наприклад, у багатоквартирному будинку пристрій отримує потужність від трансформаторної підстанції, згодом розподіляючи її під'їздами або поверхами. У цих місцях, у свою чергу, знаходяться інші розподільні щити, які роздають електроенергію по квартирах, а потім кінцевим споживачам: комп'ютерам, пральним машинам і так далі.

Особливості розподільних щитів

Якщо вам знадобився розподільчий щит, його легко підібрати під конкретні завдання. Існує безліч моделей, які відрізняються за матеріалом виготовлення, ступенем захисту, способом монтажу.

Щит розподільний може бути:

 • Металевим — характеризується високою міцністю, але потребує заземлення. Такі пристрої використовуються, якщо номінальна сила струму підключених споживачів перевищує 63 ампери.
 • Пластиковим — найчастіше виготовляється з композитного поліефірного листового пресматеріалу (SMC). Якщо вам потрібен щиток для автоматів із пластику, уважно вивчайте технічні та експлуатаційні параметри моделі, оскільки вони можуть змінюватись у широкому діапазоні.

Зверніть увагу: електричний щиток зовнішній може бути як металевим, так і пластиковим. При цьому другий варіант має важливу перевагу: він не схильний до корозії, на відміну від виробів зі сталі.

На окрему згадку заслуговує ступінь захисту корпусу:

 • IP20 — якщо вам потрібний щиток для автоматів внутрішній, вироби з таким захистом правильно працюватимуть у приміщеннях з нормальним рівнем вологості.
 • IP44 – такі пристрої підходять для встановлення зовні будівлі. Вони надійно захищені від пилу та вологи, наприклад, під час дощу. Однак пряма дія води неприпустима.
 • IP55 — будь-який вуличний розподільчий щит з таким ступенем захисту підходить для експлуатації в агресивному середовищі.

Типи електричних щитів

Кожен електричний щиток відноситься до певного виду залежно від призначення. Існує безліч різновидів пристроїв:

 • ВРУ — використовується для отримання електроенергії від трансформаторних станцій або ліній живлення електропередач, а також її подальшого розподілу.
 • ГРЩ — за призначенням схожий на ВРУ, але приймає та роздає електричну енергію всередині будинків та квартир.
 • АВР — призначений для перемикання мережі з основного джерела живлення на резервний у разі вимкнення або падіння напруги. Найчастіше застосовується у будинках першої категорії: промислові підприємства, медичні установи тощо.
 • ЩО — приймає та розподіляє змінний струм систем освітлення. Регулювання приладів може виконуватися як вручну, так і автоматично. У другому випадку пристрій може оснащуватися спеціальними вимикачами та контролерами.
 • ЩС — встановлюється такий розподільчий щит у квартиру, приватний будинок чи офіс. Його особливості – це зниження ймовірності короткого замикання, захист від втрат електрики, а також автоматичне включення чи вимкнення групи споживачів.
 • ЩЕ — враховує та розподіляє електрику між споживачами в межах одного поверху у багатоквартирному будинку. Як правило, оснащений захистом Інтернету та телефонної мережі від перепаду напруги та короткого замикання. Практично у всіх випадках такі пристрої мають облікове обладнання - електричні лічильники зі спеціальними віконцями.
 • ЩК - встановлюється усередині квартир. Призначений для захисту людей від ураження струмом, а побутової техніки від перевантаження. Такі пристрої мають диференціальні автомати, реле напруги, пристрої захисного відключення.
 • ЩЗ, ЩУ, ЩА — як правило, виготовляються для конкретного завдання. Наприклад, можуть бути встановлені для вентиляції або пожежної системи.

Який розподільний щит вибрати

Щоб правильно підібрати розподільчий щит у каталозі, потрібно врахувати безліч нюансів та передбачити потенційні позаштатні ситуації. Компанія CMS допоможе вам з вибором: звертайтесь до наших менеджерів, які швидко знайдуть відповідне обладнання за демократичною ціною. Купити продукцію можна з доставкою в будь-яке місто України: Київ, Дніпро, Харків тощо.