Контактна інформація (097) 576-22-88 0

Волоконно-оптичні муфти

Особливості та сфера застосування оптичних муфт

Для ефективної роботи волоконно-оптичних ліній зв'язку потрібне якісне прокладання кабелів. Завдяки правильному монтажу забезпечується надійність усієї системи та стійкість з'єднань. Досягнути цього можна за допомогою спеціальних волоконно-оптичних муфт.

Вони захищають точки контакту від різних зовнішніх впливів, не дозволяючи їм впливати на якість зв'язку. Зокрема, такі пристрої захищають дроти від пошкоджень, які можуть бути викликані перепадами температури, ударами, вібраціями, а також потраплянням вологи. Слід зазначити, що муфти волоконно-оптичні використовуються не тільки для захисту, але і для розведення кабельних ліній.

Як правило, муфти застосовуються під час зовнішнього прокладання ліній зв'язку. Це пов'язано з обмеженнями на допустиму довжину сегментів оптичного волокна. Для їх з'єднання один з одним застосовується спеціальний елемент - оптична муфта. Вона забезпечує максимальну міцність для відновленого з'єднання. У тому числі такі вироби дозволяють комутувати різне обладнання шляхом виведення частини оптоволокна та їх підключення до обладнання.

Види оптичних муфт

Муфти для оптичних кабелів зв'язку є пластиковим корпусом з кожухом і оголовком. На останньому розташовані патрубки, призначені для введення кабелю або проводів заземлення за наявності.

Сьогодні муфти оптичні універсальні поділяються на два різновиди:

  • Прохідні – оснащені двома входами для кабелів, які розташовані на двох протилежних сторонах виробу. Один із них можна закрити спеціальною заглушкою.
  • Тупикові – оснащені лише одним кабельним входом. Через нього здійснюється як введення, так і виведення дроту. Такі вироби найбільш поширені та користуються підвищеним попитом на ринку. Через одну таку муфту оптичного типу можна пропустити щонайменше три кабелі.

Всі вироби також відрізняються за типом організації введення оптичного кабелю. Існують два різновиди муфт:

  • Холодні — зрощування провідників здійснюється за допомогою хомутів, болтових елементів та інших ущільнювачів.
  • Гарячі — заздалегідь розігріте волокно вставляють усередину сполучного контейнера. Такий варіант з'єднання вважається ідеальним рішенням, якщо оптичні лінії потрібно прокладати у каналізації.

Застосування оптичних муфт

Як правило, муфти оптичного типу використовуються для надійного захисту оптоволоконних ліній від негативного впливу навколишнього середовища. У тому числі вироби використовуються для герметизації місць, де з'єднуються кабелі різної довжини.

При цьому оптична муфта може виконувати і комутаційну функцію. За допомогою цих пристроїв можна легко виводити частину волокон, щоб підключити додаткове обладнання.

Сьогодні оптичні муфти широко використовуються для з'єднання оптичних кабелів будь-якого типу. Найчастіше це потрібно під час прокладання проводів у ґрунті, каналах кабельної каналізації, колекторах, тунелях, а також на опорах електропередачі та повітряних ліній зв'язку.

Слід зазначити, що є універсальні муфти для оптичних кабелів. Це багатофункціональні пристрої, які зовні схожі на тупикові моделі. Однак вони мають широкий кабельний порт, що забезпечує нерозривне проходження певної частини оптичних модулів.

Ознайомтесь з нашим онлайн-каталогом, щоб підібрати та купити муфти з доставкою до Києва чи іншого міста України. Якщо у вас залишилися питання, компанія CMS допоможе: зверніться до наших менеджерів за контактними телефонами, щоб отримати персональну консультацію.