Коммутаційні панелі (патч-панелі) є важливим елементом та невід'ємною частиною при побудові СКС (структурованої кабельної системи). З їх допомогою здійснюється підключення різноманітного обладнання. Виріб є своєрідним каркасом, у якому передбачено певну кількість портів для кабелів. Існує безліч цілей, для яких може застосовуватися комутаційна панель, але основне її призначення – це можливість швидко та легко перепідключати пристрої та обладнання.
Види патч-панелей
Насамперед усі патч-панелі поділяються на:
Модульні - зазвичай мають гнізда під кейстоуни. Вони можуть встановлювати різні роз'єми, наприклад, RJ-45, RJ-12 або RJ-11. Фіксовані – оснащені однаковими портами, які неможливо замінити на інші навіть у разі гострої потреби.Кількість портів у патч-панелях може становити 12, 16, 24 або 48 штук. Слід зазначити, що висота виробів також може відрізнятись: 1U, 1,5U або 2U.
Усі комутаційні панелі класифікуються за способом монтажу. Їх можна встановлювати в монтажні стійки та серверні шафи, але при цьому існують і настінні моделі. У разі патч-панелі зазвичай мають кілька портів — 12 штук. Зверніть увагу: 19-дюймові моделі підходять лише для монтажу у відповідну конструкцію 19”. Те саме стосується 10-дюймових телекомунікаційних шаф.
На окрему згадку заслуговує категорія, яку має патч-панель для СКС. Найбільш популярними сьогодні є:
- Cat 5e - пропускна здатність 1 Гбіт/с на 100 м.
- Cat 6 - 10 Гбіт/с на 55 м.
- Cat 6A - 10 Гбіт/с на 100 м.
Категорія 5e - це оптимальний варіант для організації гігабітних мереж. Категорії 6 та 6A, у свою чергу, підходять для забезпечення високошвидкісних з'єднань дата-центрів та мереж великих корпорацій.
Патч-панелі можуть мати різні типи екранування. Наприклад, моделі UTP не мають екранування. Такий варіант підходить для ситуацій, коли не потрібно захищати сигнал від радіочастотних перешкод. У FTP-виробах екранування присутні: кожен порт має спеціальний металевий елемент. Слід зазначити, що тип екранування, який має патч-панель, має співпадати з таким у патч-кордів.
Призначення патч-панелей
У більшості випадків панелі розміщують у стійках та телекомунікаційних шафах. З їх допомогою здійснюється підключення крученої пари з боку точки комутації. Найчастіше такі вироби мають висоту 1U і встановлюються в напрямні 19 дюймів. Зазвичай основа патч-панелі виготовляється із сталі, в якій передбачені спеціальні пластикові вставки під конектори. Найчастіше вони мають тип RJ-45.
Якщо передбачається встановлення та підключення кількох пристроїв, кожен з них потрібно підключити до іншого обладнання, а також до електромережі. У цьому випадку комутаційні шнури можуть легко сплутуватись між собою. Ситуація може стати ще гіршою, якщо пристроїв буде дуже багато.
Щоб уникнути таких проблем, потрібні патч-панелі RJ-45 або з іншими типами конекторів. Для простої та швидкої перекомутації користувачеві навіть не потрібно відзначати потрібні порти, оскільки маркування на них вже нанесене. Все це дозволяє без помилок підключати мережеве обладнання та витрачати на цей процес мінімум часу.
Вибір та переваги патч-панелей
Якщо вас зацікавили комутаційні панелі 19” або іншого типорозміру, підібрати відповідні вироби ви зможете у виробника та постачальника компанії CMS. Вибирайте у нас необхідні патч-панелі RJ-45, використовуючи для цього фільтри пошуку. Згодом ви можете купити продукцію з доставкою у Києві та будь-яких інших містах України.
Зверніть увагу: замовляти велику кількість товару вигідніше, оскільки оптова ціна нижча за роздрібну в перерахунку. Звертайтеся до наших менеджерів, якщо ви бажаєте придбати велику партію товару: співробітники нашої компанії виконують попередній розрахунок вартості та допоможуть вам з купівлею патч-панелей потрібного типу.